Hakkımda


İlkayca Photography

1982 Bursa doğumluyum. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra çeşitli firmaların muhasebe/finans bölümlerinde çalıştım. 2012 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ruhsatımı aldım, aynı yıl evlendim ve o günden bu yana kendisi de Mali Müşavir olan eşimin ofisinde birlikte çalışmaktayız.

Mesleğim bugüne kadar bana hayallerimin hayalini dahi kurmama izin vermedi. Çünkü buna vaktim yoktu. Mesai kavramı olmadan gece-gündüz demeden, hep bir beyanname yetiştirme telaşı içinde çırpınıp durdum. Nihayet kızımı dünyaya getirdikten sonra doğum izni vesilesiyle içimde çok derinlere gizlenmiş fotoğraf tutkumu su yüzüne çıkartma imkanı bulabildim. Öncelikle temel fotoğrafçılık,sonrasında doğum ve bebek fotoğrafçılığı üzerine eğitimlerimi tamamladıktan sonra başladım fotoğraflarımı çekmeye. Bir yandan çekimler, bir yandan kostüm hazırlıkları derken belki de eskisinden daha zorlu bir sürecin içinde buluverdim kendimi. Ayrıca tüm bunları tamamıyla bana bağımlı minicik bir bebekten arda kalan o kısıtlı zamanlarda gerçekleştirmem gerekiyordu. Sağolsun kızım günün büyük kısmını mışıl mışıl uyuyarak geçirdiği için bana bu hayalimi gerçekleştirme fırsatı verdi.

Eşim ofise geri döneceğim günü sabırsızlıkla bekleyedursun benim onu yarı yolda bırakmak gibi çok hain planlarım var 🙂 ben bundan böyle, hayatınızdaki o en önemli ve geri dönülmez anları ölümsüzleştirip sonrasında da prens ve prenseslerinizi ufak dokunuşlarla harikalar diyarına göndermekle meşgul olacağım. Çıktığım bu yolda benden desteğini esirgemeyen başta eşim olmak üzere herkese sonsuz teşekkürler…